1310nm/1490nm/1550nm Glc Lh Lr Sgmii-SFP Lc Genpon-olt-onu-sändtagare SFP Sx Plus

1310nm/1490nm/1550nm Glc Lh Lr Sgmii-SFP Lc Genpon-olt-onu-sändtagare SFP Sx Plus

1、Product Inledning: SGMII SFP är ett standard serial ID kompatibel med SFP MSA bas - 100 fx ansökan design

Function

1、Product Inledning:SGMII SFP är ett standard serial ID kompatibel med SFP MSA bas - 100 fx ansökan design

SGMII SFP är utformad för 100BASE-FX applikationer, med inbyggd PHY enhet som stöder SGMII gränssnitt.

Standard serial ID-informationen kompatibel med SFP MSA beskriver sändtagarens kapacitet,

standardgränssnitt, tillverkare och annan information. Den mottagande utrustningen kan komma åt denna information

via 2-tråds seriell CMOS EEPROM protokollet. För ytterligare information, hänvisas till SFP multi-source

Avtal (MSA). SGMI SFP-sändtagare är 100BASE-FX Small Form-Factor stick (SFP) snabbt

Ethernet-gränssnitt Converter på Gigabit SFP portar.

2、Product Parameter:SGMII SFP är ett standard serial ID kompatibel med SFP MSA bas - 100 fx ansökan design

1234
5678
9101112
13141516

3. produkt Feature:SGMII SFP är ett standard serial ID kompatibel med SFP MSA bas - 100 fx ansökan design

·upto20kmtransmissionwithSMFatleast

· Bygga-inPHYsupportingSGMIIInterface

· SupportMoreLinkStatusMonitor, Suchas

· CRC,PackageCounterandFarEndFaultIndication(FEFI)

· Single3.3VPowerSupplyandTTLLogicInterface

· CompliantwithSFPMSApackagewithduplexLCConnector

· StandardSerialIDinformationCompliantwithSFPMSA

· OperatingCaseTemperatureStandard:0 C ~ + 70CandIndustrial:-40C ~ +85C

4、 frakt och underhåll:SGMII SFP är ett standard serial ID kompatibel med SFP MSA bas - 100 fx ansökan design

(1) betala:

2 frakt:

(3) service:

5、 rekommendationer:SGMII SFP är ett standard serial ID kompatibel med SFP MSA bas - 100 fx ansökan design

1) SFP 100M 1G

2) SFP 4G

3) DWDM SFP

4)CWDM SFP

5) Kompakt SFP GUSP

6)BIDI SFP SDHSONET

Beskrivning
10 gigabit SFP + sändtagaren är utformad för att sända och ta emot optiska data över MMF/SMF.
SFP + modul elektriska gränssnittet är medgörlig till SFI elektriska specifikationer. Sändaren som ingång och mottagaren utgång impedans är 100 ohm differential. Datalinjer är internt AC tillsammans. Modulen ger differentiell uppsägning och minska till gemensamma differentialläge konvertering för kvalitet signalen uppsägning och låg EMI. SFI är vanligtvis verksamt över 200 mm förbättrad FR4 material eller upp till om 150mmof standard FR4 med en kontakt.
Funktioner
• Optiskt gränssnitt kompatibel med IEEE 802.3ae
• Elektriska gränssnitt kompatibel till SFF-8431
• Hot Pluggable
• Låg strömförbrukning
• All-metall hölje för överlägsen EMI prestanda
• Avancerad fastprogramvara tillåter kunden system kryptering information som ska lagras i sändtagare
• Kostnadseffektiv SFP + lösning, möjliggör högre port densiteter och större bandbredd
Applikationer
• 10GBASE på 10.3125Gbps
• 10GBASE på 9.953Gbps
• Andra optiska länkar

Information om beställning

Kat.nr.

Datahastighet

Avstånd

Våglängd

Uteffekt
(dBm)

Mottagarens känslighet
(dBm)

DDMI

FPP-859-S3xD

10Gbps

300m

850nm VSCEL

-6~-1

< -10, PIN

Y

FPP-319-10xD

10Gbps

10km

1310nm DFB

-6~-1

< -15, PIN

Y

FPP-319-L4xD

10Gbps

40km

1310nm DFB

-1~4

< -15,8, PIN

Y

FPP-559-40xD

10Gbps

40km

1550nm EML

-1~4

< -15,8, PIN

Y

FPP-559-80xD

10Gbps

80km

1550nm EML

0~5

< -23, APD

Y

PDF
SFP + Transceiver

Beskrivning
GEPON OLT Transceiver FETx-493133 x-ExCD är en högpresterande modul med SFP-paketet stöder datahastighet på typiska 1.25 Gbps för GEPON OLT program upp till 20km överföringsavstånd, itand #39; s utformad för möte med IEEE Std 802.3ah™-2004 1000BASE-PX20. SC rececptacle.
Funktioner
• Dubbelriktad SFP Single-Mode Transceiver
• SC kärl
• Kompatibel med IEEE Std 802.3ah™-2004
• 1490nm-läget för kontinuerlig 1.25Gbps sändare med DFB laser
• 1310nm burst mode 1.25Gbps mottagare med APD-TIA
• Digital diagnostiska gränssnitt kompatibel med SFF-8472 V9.4
• LVPECL kompatibel data input/output
• Fortsatt läge fick signalutgång styrka indikation (RSSI)
• Kompatibla med RoHS-direktivet
• Kompatibel med Telcordia (Bellcore) GR-468-CORE
• Maximal räckvidd 20km
• Operativa mål temperatur: standard: 0 till 70° c
Applikationer
• GEPON OLT för P2MP tillämpning
• Tillgång till nätverk
• Fiber till hemmet, trottoaren, kontoret (FTTx)

Beställningsinformation:

Kat.nr.

Datahastighet

Lämplig
Nätverk
Ansökan

Våglängd

Uteffekt
(dBm)

Mottagare
Känslighet
(dBm)

DDMI

FETP-493133P-E2CD

1.25G/1.25G

PX20

T1490 DFB R1310 APD

2~7

<-28

Y

Beskrivning
GEPON ONU Transceiver FEUF-314933 x-ExCD är en högpresterande modul med SFF paket stöder datahastighet på typiska 1.25 Gbps för GEPON ONU program upp till 20km överföringsavstånd, itand #39; s utformad för möte med IEEE Std 802.3ah™-2004. SC rececptacle eller SC tofsar är för optiskt gränssnitt.
Funktioner
• Dubbelriktad SFF Single-Mode Transceiver
• SC eller SC/PC tofsar kärl är valfritt
• Kompatibel med IEEE Std 802.3ah™-2004
• 1310nm burst-läge 1.25Gbps sändare med FP laser
• 1490nm-läget för kontinuerlig 1.25Gbps mottagare med PIN
• Digital diagnostiska gränssnitt kompatibel med SFF-8472 V9.4
• Digital diagnostisk Monitoting med extern kalibrering
• Kompatibla med RoHS-direktivet
• Kompatibel med Telcordia (Bellcore) GR-468-CORE
• Maximal räckvidd 20km
• Operativa mål temperatur: standard: 0 till 70° c
Applikationer
• IEEE 802.3ah 1000BASE-PX10, PX20
• GEPON ONU för P2MP tillämpning
• Burst mode ansökan.
• FTTx WDM bredbandsaccess

Beställningsinformation:

Kat.nr.

Datahastighet

Lämpliga nätverk
Ansökan

Våglängd

Uteffekt

(dBm)

Mottagare

Känslighet

(dBm)

DDMI

FEUF-314933P-E1CD

1.25G/1.25G

PX10

T1310 FP R1490 PIN

-1~4

<-24

Y

FEUF-314933P-E2CD

1.25G/1.25G

PX20

T1310 FP R1490 PIN

-1~4

<-24

Y

FEUF-314933S-E1CD

1.25G/1.25G

PX10

T1310 FP R1490 PIN

-1~4

<-24

Y

FEUF-314933S-E1CD

1.25G/1.25G

PX20

T1310 FP R1490 PIN

-1~4

<-24

Y

Beskrivning
GPON ONU Transceiver FGUF-31493 x-x2CD är en högpresterande modul med SFF 2 * 10 paketet stöder vanligtvis asymmetrisk Data Rate 1,244 Gbps Tx, 2.488 Gbps Rx för GPON ONU program upp till 20km överföringsavstånd, itand #39; s utformad för single-mode fiber och används i det optiska nätverket terminal för ITU-T G.984.2 klass B + eller ITU-T G.984.2 klass c +. SC rececptacle eller SC tofsar är för optiskt gränssnitt.
Funktioner
• Dubbelriktad SFF Single-Mode Transceiver
• SC eller SC/PC tofsar kärl är valfritt
• Kompatibel med ITU-T G.984.2 klass C + eller ITU-T G.984.2 klass C +
• Kompatibel med SFF MSA-2000
• Digital diagnostiska gränssnitt kompatibel med SFF-8472 V10.3
• Digital diagnostisk Monitoting med extern kalibrering
• LVPECL Differential Data ingångar och utgångar för KML-Data
• LVTTL signalutgång upptäckt och LVTTL brast kontroll
• Kompatibel med Telcordia (Bellcore) GR-468-CORE
• 1310 nm Burst Mode sändare och 1490 nm kontinuerligt läge mottagare
• 1.244 Gbps DFB laserdiod, 2.488 Gbps APD-TIA mottagare
• TSSI, TX_SD funktion är tillval
• Maximal räckvidd 20km
• Operativa mål temperatur: standard: 0 till 70° c
Applikationer
• GPON ONU för P2MP applikationer

Information om beställning

Kat.nr.

Datahastighet

Lämplig
Nätverk
Ansökan

Våglängd

Utdata
Makt
(dBm)

Mottagare
Känslighet
(dBm)

DDMI

FGUF-314935P-B2CD

1.25G/2.5G

Klass B +

T1310 DFB R1490 APD

0.5~5

<-28

Y

FGUF-314935P-C2CD

1.25G/2.5G

Klass C +

T1310 DFB R1490 APD

0.5~5

<-28

Y

FGUF-314935S-B2CD

1.25G/2.5G

Klass B +

T1310 DFB R1490 APD

0.5~5

<-28

Y

FGUF-314935S-C2CD

1.25G/2.5G

Klass C +

T1310 DFB R1490 APD

0.5~5

<-28

Y

Beskrivning
GPON OLT Transceiver FGTx-49313 x-x2CD är en högpresterande modul med SFP-paketet stöder vanligtvis asymmetrisk Data Rate 2.488Gbps Tx, 1.244Gbps Rx för GPON OLT program upp till 20 km överföringsavstånd, den har utformats för single-mode fiber och används i nätverkets optisk terminal för ITU-T G.984.2 klass B + eller ITU-T G.984.2 klass c +. SC rececptacle.
Funktioner
• Dubbelriktad SFP Single-Mode Transceiver
• Hot-plug och SC kärl på SMF
• Kompatibel med ITU-T G.984.2
• Kompatibel med SFP MSA och RoHS
• Digital diagnostiska gränssnitt kompatibel med SFF-8472 V9.4
• Burst mode signal detect utgång vilket är LVTTL kompatibel.
• Burst mode fick signal styrka indikation utgång
• Kompatibel med Telcordia (Bellcore) GR-468-CORE
• 1490 nm kontinuerligt läge sändare med DFB Laser
• 1310 nm Burst Mode mottagare med APD-TIA
• Maximal räckvidd 20km
• Operativa mål temperatur: standard: 0 till 70° c
Applikationer
• GPON OLT för P2MP applikationer
• Tillgång till nätverket
• Fiber till hemmet, trottoaren, kontor

Beställningsinformation:

Kat.nr.

Datahastighet

Lämpliga nätverk
Ansökan

Våglängd

Uteffekt

(dBm)

Mottagare

Känslighet

(dBm)

DDMI

FGTP-493153S-B2CD

2.5G/1.25G

Klass B +

T1490 DFB R1310 APD

1.5~5

<-28

Y

FGUP-493153S-C2CD

2.5G/1.25G

Klass C +

T1490 DFB R1310 APD

1.5~5

<-28

Y

Hävstångseffekt på bred erfarenhet och kompetens, är SOPO välkänd som en av de största tillverkarna av 1310nm/1490nm/1550nm glc lh lr sgmii-sfp lc genpon-olt-onu-sändtagare sfp sx plus för sin höga kvalitet och lågt pris produkter och utmärkt service. Observera att gratis att köpa billiga produkter tillverkade i Kina från vår fabrik.

Hot Tags: 1310nm/1490nm/1550nm glc lh lr sgmii-SFP lc genpon-olt-onu-sändtagare SFP sx plus tillverkare, fabriken, gjort i Kina, kvalitet, lågt pris, Billigt
Relaterade produkter
Kontakta oss
SOPO Optical Communication Co., Ltd

Adress: JinDiDa Industry Zone, Langkou Industry Pak, Dalang Street, Longhua New District, Shenzhen, Kina

Telefon: +86-755-23124132

Fax: 86-755-23774378

E-post: 18818523155@163.com

SOPO Optical Communication Co., Ltd
foottop