850nm/1060nm/980nm/1480nm hög-High-Power-polarisering-okänsliga Usb optisk kopplat Isolator Ic

850nm/1060nm/980nm/1480nm hög-High-Power-polarisering-okänsliga Usb optisk kopplat Isolator Ic

Isolator är en typ av optisk komponenten, dess grundläggande funktion är att förverkliga de positiva överföring optisk signalen, och hämmar omvänd ljus

Function

Isolator är en slags optisk komponenten, dess grundläggande funktion är att förverkliga de positiva överföring optisk signalen, och hämmar omvänd ljus.

Funktioner
• Låg inkopplingsförlust
• Hög isolering
• Hög effekttålighet
• Hög avkastning förlust
Applikationer
• Fiberlaser Line övervakning
• Instrumentation
• Fiberförstärkare
• Lab forskning

Prestandaspecifikationer

Parametrar

Enhet

Värden

Center våglängd (λc)

nm

1064 eller ange

Verksamma våglängdsområdet

nm

±10

Typ.Peak isolering

dB

32~40

Min. isolering på 23℃

dB

26

Typ.Peak inkopplingsförlust

dB

0.6

Max. Inkopplingsförlust på 23℃, λc

dB

1.0

Min. avkastning förlust (Port 1/Port 2)

dB

50/50

Max. Polarisering beroende förlust, på 23℃

dB

0.15

Max. Optiska effekt (CW)

W

1,3,5,10,20 eller ange

Max. Tensile belastning

N

5

Fiber typ

Hi1060 Fiber eller LMA Fiber

Drifttemperatur

-5 till + 50

Temperatur vid förvaring

-20 till + 75

* För puls applikationer, pls diskutera med våra.

* De faktiska paketet dimensionerna kan vara något annorlunda från den som visas i nedan ritning, för exakt mått vänligen kontakta vår.

Information om beställning

HPPII

X X X X

XX

X X

X

X

X

Våglängd

Pakettyp

Lämna makten

Anslutningstyp

Fiberjackan

Fiberlängd

1064 = 1064nm
S = Special

C1 = typ C1
C2 = typ C2

01 = 1W
02 = 2W
05 = 5W
10 = 10W
20 = 20W

N = ingen
S = Special

1 = bare fiber
2 = 900um loose tube
3 = 2 mm kabel
4 = 3 mm kabel

1 = 1 m
2 = 2 m
S = ange

PDF
Hög effekt polarisering okänsliga Isolator

1060, 1480nmPolarizationInsensitiveOpticalIsolator

Funktioner

1. HighIsolation

2. LowInsertionLoss

3. HighReturnLoss

4. LowPolarizationSensitivity

Applikationer

1. FiberopticAmplifiers

2. CATVFiberopticLinks

3. FiberopticSystemsTesting

4. FiberopticLANSystems

5. telekommunikation

PerformanceSpecifications

Wavelength(Nm)

1060

1480

Typ

SingleStage

DualStage

SingleStage

DualStage

Grade

PGrade

TypicalIsolation(dB)

40

55

41

55

Min.Isolation(dB)

30

45

31

45

TypicalInsertionLoss(dB)

1.5

2.4

0.4

0.5

Max.insertionLoss(dB)

2.0

3.4

0.6

0.7

ReturnLoss(In/Out)(dB)

≧50

≧50

≧65/60

≧65/60

PDL(dB)

≦0.15

≦0.15

≦0.05

≦0.05

PMD(PS)

0.20

0.05

0.20

0.05

Bandwidth(Nm)

±15

±15

±15

±30

OperatingTemperature(℃)

-10 ~ + 75

StorageTemperature(℃)

-40 ~ + 85

FiberType

CorningHi1060

CorningSMF-28

FiberLength(Min.)

1metereachend

Mått

Φ5.5xL30

OpticalPowerHandling(mW)

300







1.At23℃overbandwidth.

2.Notincludeconnector,spliceandfiber-endFresnellosses.

3.IncludingPDL, operatingwavelengthrange.-5℃to + 75℃.

OrderingInformation

XX

XX

X

X

X

X

XX

IsolatorType

Våglängd

Grade

PigtailStyle

FiberLength

Paketet

I / OutConnector

ÄR = Singlestage

IU = Dualstage

10 = 1060nm

13 = 1310nm

14 = 1480nm

15 = 1550nm

LB = LBand

P = Premium

1 = BareFiber

2 = 900umjacket

1 = 1.0 m

2 = 1,5 m

3 = 2.0 m

4 = CustomLength

B = bförebild

0 = ingen

1 = FC/APC

2 = FC/PC

3 = SC/AC

4 = SC/PC

5 = ST

6 = LC

850,980, 1060nmPolarizationInsensitiveOpticalIsolator

Funktioner

1. HighIsolation

2. LowInsertionLoss

3. LowPDL

4. HighStabilityandHighReliability

5. kostnadseffektiv

Applikationer

1. FiberopticAmplifiers

2. PumpLaserSource

3. FiberopticSensor

4. TestandMeasurement

5. instrumentation

PerformanceSpecifications

Parametern

Specifikation

OperatingWavelength(nm)

850±20,980±20,1060±20

TypicalIsolation(dB)

25

MinimumIsolation(dB)

23

TypicalInsertion(dB)

1.0

MaximumInsertionLoss(dB)

1.2

ReturnLoss(dB)

50

PDL(dB)

0.2

OperatingTemperature(℃)

0 ~ + 50

StorageTemperature(℃)

-40 ~ + 85

Fibertype

HI780Fiberorcustomer

PackageDimension(nm)

L52xW28xH27

PowerHandling(mW)

300

Specificationsmaychangewithoutnotice.Abovespecificationarefordevicewithoutconnector.

Orderinginformation

ÄR

XX

X

X

X

XX


Våglängd

PigtailStyle

FiberLength

FiberType

I / OutConnector

85 = 850nm

98 = 980nm

10 = 1060nm

1 = BareFiber

2 = 900umjacket

1 = 0,25 m

2 = 0,5 m

3 = 1.0 m

S = CustomerLength

1 = HI780

2 = HI980

3 = HI1060

0 = ingen

1 = FC/APC

2 = FC/PC

3 = SC/APC

4 = SC/PC

5 = ST

6 = LC

S = Special


Hävstångseffekt på bred erfarenhet och kompetens, SOPO är välkänd som en av de största tillverkarna av 850nm/1060nm/980nm/1480nm hög-High-Power-polarisering-okänsliga usb optisk kopplat isolator ic för sin höga kvalitet och lågt pris produkter och utmärkt service. Observera att gratis att köpa billiga produkter tillverkade i Kina från vår fabrik.

Hot Tags: 850nm/1060nm/980nm/1480nm hög-High-Power-polarisering-okänsliga usb optisk kopplat isolator ic tillverkare, fabriken, tillverkade i Kina, kvalitet, lågt pris, Billigt
Relaterade produkter
Kontakta oss
SOPO Optical Communication Co., Ltd

Adress: JinDiDa Industry Zone, Langkou Industry Pak, Dalang Street, Longhua New District, Shenzhen, Kina

Telefon: +86-755-23124132

Fax: 86-755-23774378

E-post: sales1@sopo.net.cn

SOPO Optical Communication Co., Ltd
foottop