980nm-1310nm-1550nm-1480-1490-filter-WDM Fiber Optic Connector Mux Demux modul för affärsnätverk

980nm-1310nm-1550nm-1480-1490-filter-WDM Fiber Optic Connector Mux Demux modul för affärsnätverk

Beskrivning Micro-optik WDM använder beläggning tunnfilmsteknik och egen design av icke-flux metal bonding micro optik förpackningar.

Function

Beskrivning
Micro-optik WDM använder beläggning tunnfilmsteknik och egen design av icke-flux metal bonding micro optik förpackningar. Det ger låg inkopplingsförlust, hög kanal isolering, låg temperatur känslighet och epoxy fri optisk väg.
Funktioner
• Låg inkopplingsförlust
• Hög avkastning förlust
• Brett verksamma våglängdsområdet
• Hög kanal isolering
• Hög stabilitet och tillförlitlighet
• Epoxi-free på optisk väg
Applikationer
• Systemövervakning
• WDM nätverk
• Sändare och Fiber laser
• Fiber optisk förstärkare
• Fiber optiska instrument

Prestandaspecifikationer

Parametern

MWDM-54

MWDM-59

Passera kanalen våglängdsområde (nm)

1530~1565

1525~1600

Återspegla kanal våglängd (nm)

1450~1490

965~1000

Inkopplingsförlust (dB)

Återspegla kanal

≤0.5

≤0.7

Passera kanaliserar

≤0.6

≤0.9

Insättningspunkten förlust Variation

andlt; 0,3

Isolering @Add/Drop kanal

Återspegla kanal

andgt; 15

andgt; 15

Passera kanaliserar

andgt; 25

andgt; 30

Inertion förlust temperatur känslighet (dB/℃)

andlt; 0,005

Polarisering beroende förlust (dB)

andlt, 0,1

Polarisering läge Dispersion (ps)

andlt, 0,1

Riktningsfunktionen (dB) (ingång att tillägga, utgång att släppa, lägga till för att släppa

andgt; 50

Return Loss (dB)

andgt; 55

Maxeffekt hantering (mW)

500

Opterating temperatur (℃)

-10~+75

Temperatur vid förvaring (℃)

-40~+85

Fiber typ

Corning SMF-28e fiber

Corning HI 1060 fiber på gemensamma andamp; Speglar port, SMF-28e fiber på pass port

Paketet dimension

Φ5.5x34 (L38 för 900um Loose tube)

Specifikationer kan ändras utan förvarning.

Ovanstående specifikation är för enhet utan kontakt.

Information om beställning

MWDM

X

X

X

XX

Våglängd

Fiber typ

Fiberlängd

Utcheckning Connector

54 = 1550 pass/1480 återspeglar
59 = 1550 pass/980 återspeglar

1 = bare fiber
2 = 900um loose tube

1 = 1 m
2 = 2 m

0 = ingen
1 = FC/APC
2 = FC/PC
3 = SC/APC
4 = SC/PC
5 = ST
6 = LC
S = ange

PDF
980/1550 1480/1550 filter WDM

Sopofiberand #39; Micro-optiska WDM använder beläggning tunnfilmsteknik och egen design av icke-flux metal bonding micro optik förpackningar.
Det ger låg inkopplingsförlust, hög kanal isolering, låg temperatur känslighet och epoxy fri optisk väg.

PerformanceSpecifications

Parametern

FWDM4/35

FWDM5/34

FWDM34/5

PassBandWavelengthRange(nm)

1480~1500

1540~1560

1260 ~ 1360andamp; 1480 ~ 1500

ReflectionBand1WavelengthRange(nm)

1260~1360

1260~1360

1540~1560

ReflectionBand2WavelengthRange(nm)

1540~1560

1480~1500

Insertionloss(dB)

ReflectChannel

≤0.6

PassChannel

≤0.8

PassBandRippler(dB)

andlt; 0,3

Isolering

ReflectChannel

andgt; 15

PassChannel

andgt; 30

InsertionLossTemperatureSensitivity(dB/)

andlt; 0,005

PolarizationDependentLoss(dB)

andlt, 0,1

PolarizationModeDispersion(ps)

andlt, 0,1

Directivity(dB)

andgt; 50

Returnloss(dB)

andgt; 50

MaximumPowerHandling(mW)

1000

() OperatingTemperature)

-20~+80

() StorageTemperature)

-40~+85

PackageDimension(mm)

Φ5.5x34(L38for900umLoosetube)

Specificationsmaychangewithoutnotice.Abovespecificationarefordevicewithoutconnector.

OrderingInformation

MWDM

X

X

X

XX


Våglängd

FiberType

FiberLength

I / OutConnector

4/35 = 1490pass

1310andamp; 1550reflect

5/34 = 1550pass

1310andamp; 1490reflect

34/5 = 1310andamp; 1490pass

1550reflect

1 = Barefiber

2 = 900umloosetube

1 = 1 m

2 = 2 m

0 = ingen

1 = FC/APC

2 = FC/PC

3 = SC/APC

4 = SC/PC

5 = ST

6 = LC

S = ange



Prestandaspecifikationer

Parametern

FWDM 4/35

FWDM 5/34

FWDM 34/5

Passera Band våglängdsområde (nm)

1480~1500

1540~1560

1260 ~ 1360andamp; 1480 ~ 1500

Speglar Band 1 våglängdsområde (nm)

1260~1360

1260~1360

1540~1560

Speglar Band 2 våglängdsområde (nm)

1540~1560

1480~1500

Inkopplingsförlust (dB)

Återspegla kanal

≤0.6

Passera kanaliserar

≤0.8

Passera Band Rippler (dB)

andlt; 0,3

Isolering

Återspegla kanal

andgt; 15

Passera kanaliserar

andgt; 30

Insättningspunkten förlust temperatur känslighet (dB/℃)

andlt; 0,005

Polarisering beroende förlust (dB)

andlt, 0,1

Polarisering läge Dispersion (ps)

andlt, 0,1

Riktningsfunktionen (dB)

andgt; 50

Return loss (dB)

andgt; 50

Maxeffekt hantering (mW)

1000

Drifttemperatur (℃)

-20~+80

Temperatur vid förvaring (℃)

-40~+85

Paketet Dimension (mm)

Φ5.5x34 (L38 för 900um Loose tube)

Specifikationerna kan ändras utan förvarning.

Ovanstående specifikation är för enhet utan kontakt.

Information om beställning

MWDM

X

X

X

XX

Våglängd

Fiber typ

Fiberlängd

Utcheckning Connector

4/35 = 1490 pass
1310andamp; 1550 återspeglar
5/34 = 1550 pass
1310andamp, 1490 återspeglar
34/5 = 1310andamp, 1490 passera
1550 återspeglar

1 = bare fiber
2 = 900um loose tube

1 = 1 m
2 = 2 m

0 = ingen
1 = FC/APC
2 = FC/PC
3 = SC/APC
4 = SC/PC
5 = ST
6 = LC
S = ange

PDF
1310/1490/1550nm filter WDM


Hävstångseffekt på bred erfarenhet och kompetens, är SOPO välkänd som en av de största tillverkarna av 980nm-1310nm-1550nm-1480-1490-filter-wdm fiber optic connector mux demux modul för affärsnätverk för sin höga kvalitet och lågt pris produkter och utmärkt service. Observera att gratis att köpa billiga produkter tillverkade i Kina från vår fabrik.

Hot Tags: 980nm-1310nm-1550nm-1480-1490-filter-WDM fiber optic connector mux demux modul för business network tillverkare, fabriken, gjort i Kina, kvalitet, lågt pris, Billigt
Relaterade produkter
Kontakta oss
SOPO Optical Communication Co., Ltd

Adress: JinDiDa Industry Zone, Langkou Industry Pak, Dalang Street, Longhua New District, Shenzhen, Kina

Telefon: +86-755-23124132

Fax: 86-755-23774378

E-post: 18818523155@163.com

SOPO Optical Communication Co., Ltd
foottop