A850-980nm/1625/1060/1600nm-polarisering-okänsliga optiska hög effekt 4 Port/3 Port Rf Uhf Waveguide Cirkulator teori Tutorial

A850-980nm/1625/1060/1600nm-polarisering-okänsliga optiska hög effekt 4 Port/3 Port Rf Uhf Waveguide Cirkulator teori Tutorial

Beskrivning 1625nm polarisering – okänslig optiska Cirkulator funktioner • Low Insertion Loss • hög avkastning förlust • Wide-band hög isolering

Function

Beskrivning
1625nm polarisering – okänslig optiska cirkulationspumpen
Funktioner
• Låg inkopplingsförlust
• Hög avkastning förlust
• Brett band hög isolering
• Kompakt In-Line paket
• Hög stabilitet och tillförlitlighet
• Epoxi gratis optisk väg
Applikationer
• Fiber optiska instrument
• Metro Areaa nätverk
• Lägg till våglängd/släpp
• Spridning ersättning
• Bi-Direcation kommunikation

Specifikationer

Parametern

Enhet

Specifikation

Verksamma våglängdsområdet

nm

1625±20

Inkopplingsförlust (Port 1 till Port 2)

dB

≤1.5

Inkopplingsförlust (Port 2 till Port 3)

dB

≤1.5

PDL (Port 1 till Port 2)

dB

≤0.15

PDL (Port 2 till Port 3)

dB

≤0.15

Minsta isolering

dB

≥32

DIR

dB

≥50

Returnera förlust

dB

≥50

PMD

PS

andlt, 0,1

Anslutningstyp

/

FC/APC

Kraften räcka

mW

300

Fiber typ

/

SMF-28e

Drifttemperatur

-40 till + 85

Temperatur vid förvaring

-40 till + 85

Dimension

mm

¢5.5 x50

* Ovanstående specifikationer är för enhet med FC/APC-kontakter.

Information om beställning

PMOC

Våglängd

Tofsar-stil

Fiberlängd

Utcheckning Connector

3 port = 1 * 2

1625 = 1625nm

1 = 250um Bare fiber
2 = 400um Fiber
3 = 900um löst badkar
S = ange

1 = 1 m
2 = 2 m
S = Special

0 = ingen
1 = FC/APC
2 = FC/PC
3 = SC/SPC
4 = SC/PC
5 = ST
6 = LC
S = Special

PDF
1625nm polarisering – okänslig optiska cirkulationspumpen

Specifikationer

Parametern

3Port

Operatingwavelength(Nm)

1550~1650

Isolation@1550nmat23℃(dB)

≥40

Isolation@1650nmat23℃(dB)

≥32

InsertionLoss@1550nmat23℃(dB)

≤0.8

InsertionLoss@1650nmat23℃(dB)

≤1.1

TDL(dB)

≤0.25

PDL(dB)

≤0.2

Returnloss(dB)

≥50

CrossTalk(dB)

≥60

PMD(PS)

≤0.1

Powerhandling(MW)

≤500

TensileLoad(N)

5

FiberType

SMF-28eForallports

Operatingtemperature(℃)

-5 ~ + 70

Storagetemperature(℃)

-40 ~ + 85

Mått

dia5.5x50

* Specificationsarefordevicewithoutconnectors.

* Fordeviceswithconnector, ILwillbe0.3dBhigher, andRLwillbe5dBlower.

OrderingInformation

PIOC

Våglängd

PigtailStyle

FiberLength

I / OutConnector


3Port = 1 * 2

1600 = 1550 ~ 1650nm

1 = 250umBarefiber

2 = 400umFiber

3 = 900umLooseTub

S = ange

1 = 1 m

2 = 2 m

S = Special

0 = ingen

1 = FC/APC

2 = FC/PC

3 = SC/SPC

4 = SC/PC

5 = ST

6 = LC

S = Special





Sopofiber'1060nmpolarizationinsensitiveopticalcirculatorutilizesproprietarydesignsandmetalbondingmicroopticspackaging.

Itprovideslowinsertionloss, broadbandhighisolation, lowPDL, excellenttemperaturestabilityandopticalpathepoxyfree.

Itcanbeusedforwavelengthadd/drop, dispersioncompensationandEDFAapplication.

Alla productsareTelcordiaqualificationtested.

Funktioner:

1. LowInsertionLoss

2. LowPDL

3.CompactIn-LinePackage

4. HighStabilityandReliability

5.epoxy-FreeOpticalPath

6. Lowcost

Program:

1. OpticalFiberAmplifiers

2. PumpLaserSource

3. FiberOpticSensor

4. TestandMeasurement

5. instrumentation

PerformanceSpecifications

Parametern

Specifikation

OperatingWavelength

1055~1065

TipicalIsolation(dB)

25

MinimumIsolation(dB)

20

TypicalInsertionLoss(dB)

1.8

MaximumInsertionLoss(dB)

2.2

ReturnLoss(dB)

50

CrossTalk(dB)

45

PDL(dB)

0.2

() OperatingTemperature)

0För + 50

() StorageTemperature)

-40to + 85

FiberType

CorningHI1060Fiber

PackageDimension(LxWxH)(mm)

L34xW8.4xH8.4

PowerHandling(mW)

300

Specificationsmaychangewithoutnotice.Abovespecificationsarefordevicewithoutconnector.

OrderingInformation

PIOC

X

XX

X

X

X

XX


Hamn

Våglängd

PigtailType

FiberLength

FiberType

I / outConnector

3 = 3Port

10 = 1060nm

1 = BareFiber

2 = 900umLosseTube

1 = 0,25 m

2 = 0,5 m

3 = 1.0 m

S = CustomerLength

1 = HI1060fiber

0 = ingen

1 = FC/APC

2 = FC/PC

3 = SC/APC

4 = SC/PC

5 = ST

6 = LC

S = Special

Sopofiber'2x2BAOpticalSwitchisfamousforitshighperformance, lowinsertionlossandcompactdimension.

ItisanidealComponentforOADM, OXC, systemmonitorandprotection. Withcompactpackage,

itcanbeeasytointegrateintoahighdensityopticalcommunicationsystem.

Funktioner

LowInsertionLoss

WideWavelengthRange

LowCrosstalk

HighStability, Högtillförlitlighet

Epoxi-freeonOpticalPath

LatchingandNon-låsning

Ansökan

MetropolitanAreaNetwork

Componenttesting

SystemMonitor

ConfigurableOADM

Prestanda

Parametrar


FY - 2 × 2BA

WavelengthRange

nm

1260~1650

OperatingWavelength

nm

1310/1550

InsertionLoss

dB

Typ:0.8Max: 1.0

ReturnLoss

dB

≥50

Överhörning

dB

≥60

PDL

dB

≤0.05

WDL

dB

≤0.25

TDL

dB

≤0.25

Repeterbarhet

dB

≤±0.02

Strömförsörjning

v

3.0or5.0

Livstid

gånger

≥107

SwitchTime

MS

≤8

TransmissionPower

mW

≤500

OperatingTemperature

-20~+70

StorageTemperature

-40~+85

Vikt

g

25

Dimension

mm

(L) 55 × (W) 30 × (H) 12,8 (±0, 1 ~ 0,2 mm) customizationisavailable.

Elektriska

Specifikationer

Spänning

Nuvarande

Motstånd

5VLatching

4.5~5.5

36 ~ 44mA

125Ω

5VNon-låsning

4.5~5.5

26 ~ 32mA

175Ω

3VLatching

2.7~3.3

54 ~ 66mA

50Ω

3VNon-låsning

2.7~3.3

39 ~ 47mA

70Ω

OrderingInformation

Läge

Våglängd

VoltageType

ControlModel

FiberType

FiberDiameter

FiberLength

Connector

S = SM

M = MM

85 = 850nm

13 = 1310nm

14 = 1490nm

15 = 1550nm

162 = 1625nm

13/15=1310/1550

X:Andra

3 = 3V

5 = 5V

L = låsning

N = viloströmsprincip

5=50/125

6=62.5/125

9 = 9/125

X = andra

25 = 250um

90 = 900um

20 = 2,0 mm

X = andra

05 = 0,5 m

10 = 1.0 m

15 = 1,5 m

X = andra

OO = ingen

FP = FC/PC

FA = FC/APC

SP = SC/PC

SA = SC/APC

STP = ST/PC

STA = ST/APC

LP = LC/PC

LA = LC/APC

X: andra

4 port polarisering okänsliga optiska cirkulationspumpen
Funktioner
• Låg inkopplingsförlust
• Brett Band hög isolering
• Låg PDL
• Kompakt In-Line paket
• Hög stabilitet och tillförlitlighet
• Epoxi-free på optisk väg
Applikationer
• Optisk förstärkare
• Metro Area Network
• Lägg till våglängd/släpp
• Spridning ersättning
• Bi-Direcation kommunikation

Prestandaspecifikationer

Parametern

P Grade

Konfiguration

Port 1 till 2 Port till Port 3

Drift våglängd (nm)

1310±30 eller 1550±30

Isolering (dB)

Typiska

1.0

Maximalt

1.2

Typisk isolering (dB)

≥50

Minsta isolering (dB)

≥30

Replikväxlning (dB)

≥50

Polarisering beroende förlust (dB)

0.2

Polarisering läge Dispersion

0.1

Återgå Loss(dB)

≥50

Märkeffekt (mW)

500

Opterating temperatur (℃)

-10~+75

Temperatur vid förvaring (℃)

-40~+85

Paketet dimension (mm)

Φ5.5xL50 (L72 för 900um loose tube)

Specifikationerna kan ändras utan förvarning.

Ovanstående specifikation är för enhet utan kontakt.

Information om beställning

PIOC

X

XX

X

X

X

XX

Hamn

Wavlength

Grade

Fiber typ

Fiberlängd

Utcheckning Connector

4 = 4 port

13 = 1310nm
15 = 1550nm

P = P Grade

1 = bare fiber
2 = 900um
Loose tube

1 = 1 m
2 = 2 m

0 = ingen
1 = FC/APC
2 = FC/PC
3 = SC/APC
4 = SC/PC
5 = ST
6 = LC
S = ange

PDF
4 port polarisering okänsliga optiska cirkulationspumpen

Beskrivning
polarisering okänsliga optiska Cirkulator använder egenutvecklade design och metal bonding micro optik förpackningar. Det ger låg inkopplingsförlust, bred band hög isolering, låg PDL, utmärkt temperaturstabilitet och optisk väg epoxi gratis. Det kan användas för lägga till våglängd/släpp, spridning ersättning och EDFA ansökan.

Prestandaspecifikationer

Parametern

P Grade

Konfiguration

Port 1 till 2 Port till Port 3

Drift våglängd (nm)

1310±30 eller 1550±30 eller 1585±30

Isolering (dB)

Typiska

0.6

Maximalt

0.8

Typisk isolering (dB)

≥50

Minsta isolering (dB)

≥40

Replikväxlning (dB)

≥50

Polarisering beroende förlust (dB)

andlt; 0,15

Polarisering läge Dispersion

andlt, 0,1

Återgå Loss(dB)

≥50

Märkeffekt (mW)

500

Opterating temperatur (℃)

-10~+75

Paketet dimension (mm)

Φ5.5xL50 eller Φ5.5xL63

Specifikationerna kan ändras utan förvarning.

Ovanstående specifikation är för enhet utan kontakt.

Information om beställning

PIOC

X

XX

X

X

X

XX

Hamn

Wavlength

Grade

Fiber typ

Fiberlängd

Utcheckning Connector

3 = 3 port

13 = 1310nm
15 = 1550nm
16 = 1585nm

P = P Grade

1 = bare fiber
2 = 900um
Loose tube

1 = 1 m
2 = 2 m

0 = ingen
1 = FC/APC
2 = FC/PC
3 = SC/APC
4 = SC/PC
5 = ST
6 = LC
S = ange

PDF
3 port polarisering okänsliga optiska cirkulationspumpen

3 port Candamp; L-bandet polarisering okänsliga optiska Circulato

Prestandaspecifikationer

Parametern

P Grade

Konfiguration

Port 1 till 2 Port till Port 3

Drift våglängd (nm)

1525 till 1610

Isolering (dB)

Typiska

0.8

Maximalt

1.0

Typisk isolering (dB)

50

Minsta isolering (dB)

35

Replikväxlning (dB)

≥50

Polarisering beroende förlust (dB)

andlt; 0,2

Polarisering läge Dispersion

andlt, 0,1

Återgå Loss(dB)

≥50

Märkeffekt (mW)

500

Opterating temperatur (℃)

-5~+75

Temperatur vid förvaring (℃)

-40~+85

Paketet dimension (mm)

Φ5.5xL50 orΦ5.5xL63

Specifikationerna kan ändras utan förvarning.

Ovanstående specifikation är för enhet utan kontakt.

Information om beställning

PIOC

X

XX

X

X

X

XX

Hamn

Wavlength

Grade

Fiber typ

Fiberlängd

Utcheckning Connector

3 = 3 port

CL = C + L Band 1525 ~ 1610nm

P = P Grade

1 = bare fiber
2 = 900um
Loose tube

1 = 1 m
2 = 2 m

0 = ingen
1 = FC/APC
2 = FC/PC
3 = SC/APC
4 = SC/PC
5 = ST
6 = LC
S = ange

PDF
3 port Candamp; L-bandet polarisering okänsliga optiska cirkulationspumpen

Hävstångseffekt på bred erfarenhet och kompetens, SOPO är välkänd som en av de största tillverkarna av a850-980nm/1625/1060/1600nm-polarisering-okänsliga optiska hög effekt 4 port/3 port rf uhf vågledare Cirkulator teori handledning för sin höga kvalitet och lågt pris produkter och utmärkt service. Observera att gratis att köpa billiga produkter tillverkade i Kina från vår fabrik.

Hot Tags: A850-980nm/1625/1060/1600nm-polarisering-okänsliga optiska hög effekt 4 port/3 port rf uhf vågledare Cirkulator teori tutorial tillverkare, fabriken, gjort i Kina, kvalitet, lågt pris, Billigt
Relaterade produkter
Kontakta oss
SOPO Optical Communication Co., Ltd

Adress: JinDiDa Industry Zone, Langkou Industry Pak, Dalang Street, Longhua New District, Shenzhen, Kina

Telefon: +86-755-23124132

Fax: 86-755-23774378

E-post: 18818523155@163.com

SOPO Optical Communication Co., Ltd
foottop