Fiber Optic lampa Material Filter-wdm-fttx-1625nm utbildningsföretag meddelande mottagaren Lens Display

Fiber Optic lampa Material Filter-wdm-fttx-1625nm utbildningsföretag meddelande mottagaren Lens Display

Optisk Fiber Filter WDM FTTX 1625nm FS-FWDM-1625 det optiska filtret är ett instrument som används för val av våglängd

Function

Optisk Fiber Filter WDM FTTX 1625nm FS-FWDM-1625

Det optiska filtret är ett instrument som används för val av våglängd, som kan välja krävs våglängder från ett stort antal våglängder och avvisa de tillägg våglängderna. Det få används i våglängd, filtret brus av optiska förstärkare, utjämning, optisk multiplexing / demultiplexning.

Optisk Fiber Filter WDM FTTX 1625nm FS-FWDM-1625 görs av speciella optiska komponenter och avancerad teknik, kan den djupt låta 1250-1590nm våglängd passera men effektivt speglar 1600-1670nm våglängd. Denna produkt används främst i optisk fiber on-line test. Det är idealisk komponent i 1625/1650nm optisk fiber filtrering.

Viktiga funktioner

Hög ljus transmittanceHigh isolationLow PDLEffect temperatur är smallLength: 1MFiber Diameter: 0.9mmConnector: FC/UPC

Applikationer

FTTX på raden testingOTDR monitor module1625/1650nm filtersystem

Specifikation

Parametrar

Värde

Enhet

Speglar våglängdsområdet

1600-1670

nm

1625nm transmittans

80-90

%

1650nm transmittans

75-85

%

Våglängdsområdet för överföring

1250-1590

nm

1310nm isolering

≥50

dB

1490nm isolering

≥45

dB

1550nm isolering

≥38

dB

PDL

≤0.3

dB

Temperatur skiftfaktor

≤2

%

Max. Körreglaget

300

mW

Omgivningstemperatur

-25~+70

Temperatur vid förvaring

-40~+85

Optisk Fiber typ

SM Φ0.9

/

Connector

FC/APC eller FC/PC

/

Material för Shell

SUS304

/


Hävstångseffekt på bred erfarenhet och kompetens, är SOPO välkänd som en av de största tillverkarna av fiber optic lampa materiella filter-wdm-fttx-1625nm utbildning kommunikation företag mottagare lins display för sin höga kvalitet och lågt pris produkter och utmärkt service. Observera att gratis att köpa billiga produkter tillverkade i Kina från vår fabrik.

Hot Tags: Fiber optic lampa materiella filter-wdm-fttx-1625nm utbildning kommunikation företag mottagare lins display tillverkare, fabriken, tillverkade i Kina, kvalitet, lågt pris, Billigt
Relaterade produkter
Kontakta oss
SOPO Optical Communication Co., Ltd

Adress: JinDiDa Industry Zone, Langkou Industry Pak, Dalang Street, Longhua New District, Shenzhen, Kina

Telefon: +86-755-23124132

Fax: 86-755-23774378

E-post: sales1@sopo.net.cn

SOPO Optical Communication Co., Ltd
foottop