LC Fc Duplex 10g Om4 50,125 Multimode bepansrade Fiber koppling fiberoptisk kabel kostnad och Fiber Optic kabeltyper

LC Fc Duplex 10g Om4 50,125 Multimode bepansrade Fiber koppling fiberoptisk kabel kostnad och Fiber Optic kabeltyper

Beskrivning LC-LC Duplex 10G OM4 50/125 Mulitmode bepansrade Fiber Patch kabel Fiber Patch kablar även känd som fiber byglar eller fiber korskopplingskabel.

Function

Beskrivning
LC-LC Duplex 10G OM4 50/125 Mulitmode bepansrade Fiber Patch-kabel
Fiber Patch kablar även känd som fiber byglar eller fiber korskopplingskabel. Fiber optic patch-kabel är en av de vanligaste komponenterna i fiberoptiska nätverk.
10G fiber optic patch kablar ger 10 gigabit dataöverföringshastigheter i program med hög bandbredd och de är 5 gånger snabbare än standard 50um fiberkabel. Fungerar med både VCSEL laser och LED-källor. Våra 10G fiber optic patch kablar är 100% optiskt testade för maximal prestanda. Vi har alla längder och kontakter tillgängliga.
Och för 10G OM3 50/125 Mulitmode bepansrade Fiber patchkabel och 10G OM4 50/125 Mulitmode bepansrade Patch fiberkabel, deras huvudsakliga skillnaden är enligt följande:
A. OM4 utvecklades specifikt för VSCEL laser överföring och tillåter 10 Gig / andra länk avstånd på upp till 550 meter (jämfört med 300M med OM3).
B. effektiva modala bandbredden för OM4 är mer än dubbel OM3. För OM4 patch-kabel, det är 4700 MHz.km medan för OM3 är det 2000 MHz.km.
Värma Tips: standard fiber diameter för kabeln är 3,0 mm, om youand #39; d som att anpassa andra typer som 0,9 mm, 2,0 mm, vänligen vänligen förfrågan oss. (Diametern är hänvisa till tjockleken på kabeln, storleken är kunna matcha motsvarande utrustning port.)
Viktiga funktioner
• LC-LC kontakter
• Multimode Duplex fiberoptisk kabel
• Micron: 50/125um
• Komplett med Lucent Technologies aqua jacka
• Bandbredd överföring klassar upp till 10 Gigabit
• Alla våra fiber optic patch kablar har hög grad kontakterna
• 100% optiskt testade för att garantera hög prestanda
• Färg: vatten blå
• Fiber klass: OM4
Specifikationer

Specifikation

Enhet

FC, SC, LC/bepansrade kablar

ST, MU

MT-RJ, MPO

E2000

Single-mode

Multi-mode

Single-mode

Multi-mode

Single-mode

Multi-mode

Single-mode

PC

UPC

APC

PC

PC

UPC

PC

PC

UPC

PC

PC

APC

Inkopplingsförlust

dB

≤0.3

≤0.2

≤0.3

≤0.2

≤0.3

≤0.2

≤0.2

≤0.3

≤0.2

≤0.2

≤0.3

≤0.3

Returnera förlust

dB

≥45

≥50

≥60

≥30

≥45

≥50

≥30

≥45

≥50

≥35

≥55

≥75

Våglängd

nm

1310,1510

1310,1510

1310,1510

1310,1510

Utbytbarhet

dB

≤0.2

≤0.2

≤0.2

≤0.2

Vibrationer

dB

≤0.2

≤0.2

≤0.2

≤0.2

Rörelseresultat
temperatur

-40~75

-40~75

-40~75

-40~75

Förvaring

temperatur

-45~85

-45~85

-45~85

-45~85

Kabel diameter

mm

φ3.0,φ2.0,φ0.9

φ3.0,φ2.0,φ0.9

φ3.0,φ2.0,φ0.9

φ3.0,φ2.0,φ0.9

Specifikationer

Specifikation

Enhet

FC, SC, LC/bepansrade kablar

ST, MU

MT-RJ, MPO

E2000

Single-mode

Multi-mode

Single-mode

Multi-mode

Single-mode

Multi-mode

Single-mode

PC

UPC

APC

PC

PC

UPC

PC

PC

UPC

PC

PC

APC

Inkopplingsförlust

dB

≤0.3

≤0.2

≤0.3

≤0.2

≤0.3

≤0.2

≤0.2

≤0.3

≤0.2

≤0.2

≤0.3

≤0.3

Returnera förlust

dB

≥45

≥50

≥60

≥30

≥45

≥50

≥30

≥45

≥50

≥35

≥55

≥75

Våglängd

nm

1310,1510

1310,1510

1310,1510

1310,1510

Utbytbarhet

dB

≤0.2

≤0.2

≤0.2

≤0.2

Vibrationer

dB

≤0.2

≤0.2

≤0.2

≤0.2

Rörelseresultat
temperatur

-40~75

-40~75

-40~75

-40~75

Förvaring

temperatur

-45~85

-45~85

-45~85

-45~85

Kabel diameter

mm

φ3.0,φ2.0,φ0.9

φ3.0,φ2.0,φ0.9

φ3.0,φ2.0,φ0.9

φ3.0,φ2.0,φ0.9


Hävstångseffekt på bred erfarenhet och kompetens, är SOPO välkänd som en av de största tillverkarna av lc fc duplex 10 g om4 50,125 multimode bepansrade fiber koppling fiberoptisk kabel kostnad och fiber optic kabeltyper för sin höga kvalitet och lågt pris produkter och utmärkt service. Observera att gratis att köpa billiga produkter tillverkade i Kina från vår fabrik.

Hot Tags: LC fc duplex 10g om4 50,125 multimode bepansrade fiber koppling fiberoptisk kabel kostnad och fiberoptisk kabel typer tillverkare, fabriken, tillverkade i Kina, kvalitet, lågt pris, Billigt
Relaterade produkter
Kontakta oss
SOPO Optical Communication Co., Ltd

Adress: JinDiDa Industry Zone, Langkou Industry Pak, Dalang Street, Longhua New District, Shenzhen, Kina

Telefon: +86-755-23124132

Fax: 86-755-23774378

E-post: 18818523155@163.com

SOPO Optical Communication Co., Ltd
foottop