Mini-cwdm-mux-demux GBIC-1470nm/1490nm/1510nm/1530nm/1550nm/1570nm/1590nm/1610nm modul

Mini-cwdm-mux-demux GBIC-1470nm/1490nm/1510nm/1530nm/1550nm/1570nm/1590nm/1610nm modul

Grundläggande Info SOPOfiber ' s Mini storlek grova våglängd Division Multiplexers(Mini CWDM, MCWDM), integrerade optiska moduler använder

Function

Grundläggande information

Modell NO.:MCWDMCertifiering: ISO, RoHS
Skick: nyVarumärke: Flyin
Ursprung: Shenzhen, Cn

SOPOfiberand #39; sMini storlek Coarse Wavelength Division multiplexorer (Mini CWDM, MCWDM), är integrerad optisk moduler som använder SOPOfiberand #39; s egenutvecklade Optisk bänk plattform som kan avsevärt förbättra optiska prestanda, samtidigt minska tillverkningskostnaderna. Jämför med den gemensamma CWDM standardmodul, SOPOfiberand #39; s Mini CWDM tar mycket mindre förpackning. Mycket utrymme kan sparas i programmet och under tiden prestanda och parametrar är mycket bättre. Alla SOPOfiberand #39; s CWDM moduler är Telcordia kvalificerade. (Träffa TELCORDIA GR-1221-CORE)
Funktioner
Mini storlek
Hög tillförlitlighet
Låg inkopplingsförlust och bättre enhetlighet
Ultra hög termisk stabilitet
Epoxi-Free i optisk väg
RoHS-kompatibel
Applikationer
CWDM System
CATV System
Nätverk uppgradering
Specifikation

ParameternEnhetVärden




KanalnummerCH488(+E1)8(+E2)

Centrala våglängdnm1270, 12901610 eller 1271, 12911611




PassbandKanalerMin.nm+/-6.5


Uppgradera portMin.
1310+/-501260~1457


IsoleringMUXIntilliggande kanalMin.dB30

Icke-intilliggande kanalMin.40




Uppgradera portMin.15




DemuxIntilliggande kanalMin.30



Icke-intilliggande kanalMin.40




Uppgradera portMin.15




InkopplingsförlustKanalerMax.dB1.01.51.61.8
Uppgradera portMax.

1.21.2

Rippel i PassbandMax.dB0.3



RiktningsfunktionenMin.dB50



Polarisering beroende förlustMaxdB0.15



Polarisering läge DispersionMaxPS0.10(GD)



Returnera förlustMin.dB45



Fiber typCorning SMF-28 with900mmloose tube





Fiberlängdm1.0+/-0.1




EffekttålighetMaxmW500



Drifttemperaturandamp; #186; C-10~70




Temperatur vid förvaringandamp; #186; C-40~85




Paketet Dimensionmm(L) 60 x (B) 29 x (H) 10




1. alla specifikationer inkluderar effekten av arbetstemperatur och alla påstår av polarisering.
2. värden refereras utan kopplingar och inkopplingsförlust för en kontakt-par är 0.20dB (typ.) och 0.30dB (max.).
3. fiberlängd inkluderar gummistövel och exkluderar kontakten.
Beställningsinformation

MCWMXXXXXXXXX

Antal kanalerExpress-Port1 kanalFiber typFiberlängdUtcheckning Connector
04 = 4 kanal
08 = 8 kanal
16 = 16 kanal
0 = ingen
1 = 1310 (+/-50nm)
2 = (1260 ~ 1458nm)
S = Special
27 = 1270nm
...
47 = 1470nm
49 = 1490nm
...
61 = 1610nm
SS = särskilda
1 = bare fiber
2 = 900um loose tube
1 = 1 m
2 = 2 m
S = ange
0 = ingen
1 = FC/APC
2 = FC/PC
3 = SC/APC
4 = SC/PC
5 = ST
6 = LC
S = ange


Mini storlek grova våglängd Division Multiplexers(Mini CWDM, MCWDM), är integrerade optiska moduler med hjälp av vår egenutvecklade Optisk bänk-plattform som kan avsevärt förbättra optiska prestanda, tag också minska tillverkningskostnaderna. Jämför med vanliga CWDM standardmodulen, Flyinand #39; s Mini CWDM tar mycket mindre förpackning. Mycket utrymme kan sparas i programmet och under tiden prestanda och parametrar är mycket bättre. Alla Flyinand #39; s CWDM moduler är Telcordia kvalificerade. (Träffa TELCORDIA GR-1221-CORE)

Funktioner

• Mini storlek

• Hög tillförlitlighet

• Låg inkopplingsförlust och bättre enhetlighet

• Ultra hög termisk stabilitet

• Epoxi-gratis i optisk väg

• RoHS-kompatibel

Applikationer

• RoHS-kompatibel

• CATV System

• Nätverk uppgradering

Specifikation

Parametern

Värden

Kanalnummer

4

8

8 + E1

8 + E2

Centrala Wavelength(nm)

1270, 1290... 1610 eller 1271, 1291... 1611

Kanal avstånd (nm)

20

Passband(Nm)

Kanaler

+/-6.5

Uppgradera port


1310+/-50

1260~1457

Isolation(dB)

Intilliggande kanal

andgt; 30

Icke-intilliggande kanal

andgt; 40

Uppgradera port

andgt; 15

Insättning Loss(dB)

Kanaler

1.0

1.5

1.6

1.8

Uppgradera port



1.2

1.2

ChannelRipple(dB)

andlt; 0,3

Fiber typ

Corning SMF-28 med 900mm loose tube

Polarisering beroende Loss(dB)

andlt; 0,15

Polarisering läge Dispersion(ps)

andlt, 0,1

Directivity(dB)

andgt; 50

Återgå Loss(dB)

andgt; 45

Maxeffekt hantering (mW)

500

Rörelseresultat Temperature(℃)

-5 ~ + 70

Förvaring Temperature(℃)

-40 ~ + 85

Paketet Dimension(mm)

P1: L 44 x W25 x H6 P2: L53.8 x W28 x H8

P3: L54 x W32 x H7.4

Obs:

1. ovanstående specifikation är för enhet utan kontakt.

2. P1, P2: Fibrer avstigning på båda sidor; P3: Fiber avstigning på ena sidan.

Information om beställning

MCWM

XX

X

XX

X

X

X

XX


Antal kanaler

Express-Port

1 kanal

Fiber typ

Fiberlängd

Connector

Pakettyp

04 = 4 kanal

08 = 8 kanal

……

N = NChannel

0 = ingen

1 = 1310 (+/-50nm)

2 = (1260 ~ 1458nm)

S = Special

27 = 1270nm

……

47 = 1470nm

49 = 1490nm

……

61 = 1610nm

SS = särskilda

1 = bare fiber

2 = 900um loose tube

1 = 1 m

2 = 2 m

S = ange

0 = ingen

1 = FC/APC

2 = FC/PC

3 = SC/APC

4 = SC/PC

5 = ST

6 = LC

P1 = 44 x 25 x 6

P2 = 53,8 x 28 x 8

P3 = 54 x 32 x 7.4




Sopofiber erbjuder ett komplett utbud av CWDM Mux-Demux och optiska lägga släppa Multiplexer (OADM) enheter som passar alla typer applikationer och nätverkslösningar. Några vanligaste är: Gigabit andamp; 10G Ethernet, SDH/SONET, ATM, ESCON, Fibre Channel, FTTx och CATV.

Sopofiber och #39; Grova våglängd division multiplexer (Mux/Demux CWDM) använder beläggning tunnfilmsteknik och egen design av icke-flux metal bonding micro optik förpackningar. Det ger låg inkopplingsförlust, hög kanal isolering, brett pass band, låg temperatur känslighet och epoxy fri optisk väg. Våra CWDM Mux Demux produkter ger upp till 16-kanal eller ens 18-kanal Multiplexing på en enda fiber.

Beror på den låga inkopplingsförlust behövs i WDM-nät, vi kan också lägga till "Skip Component" i en CWDM-Mux/Demux modul att minska IL som tillval. Standardtyp för CWDM-Mux/Demux-paketet inkluderar: ABS låda paket, LGX pakcage och 19" 1U rackmonterad.

Applikationer

• Linje övervakning

• WDM nätverk

• Telekommunikation

• Cellulära tillämpning

• Fiber optisk förstärkare

• Acess nätverk

Prestandaspecifikationer

Parametern

4 kanal

8 kanal

16 kanal

MUX

Demux

MUX

Demux

MUX

Demux

Kanal våglängd (nm)

1270~1610

Center våglängd noggrannhet (nm)

±0.5

Kanal avstånd (nm)

20

Kanalisera Passband (@-0.5dB bandbredd (nm)

andgt; 13

Inkopplingsförlust (dB)

≤1.6

≤2.5

≤4.5

Kanal enhetlighet (dB)

≤0.6

≤1.0

≤1.5

Kanal rippel (dB)

0.3

Isolering (dB)

Intilliggande

EJ TILLÄMPLIGT

andgt; 30

EJ TILLÄMPLIGT

andgt; 30

EJ TILLÄMPLIGT

andgt; 30

Icke närliggande

EJ TILLÄMPLIGT

andgt; 40

EJ TILLÄMPLIGT

andgt; 40

EJ TILLÄMPLIGT

andgt; 40

Inertion förlust temperatur känslighet (dB/℃)

andlt; 0,005

Våglängd temperatur skiftande (nm/℃)

andlt; 0,002

Polarisering beroende förlust (dB)

andlt, 0,1

Polarisering läge Dispersion

andlt, 0,1

Riktningsfunktionen (dB)

andgt; 50

Återgå Loss(dB)

andgt; 45

Maxeffekt hantering (mW)

300

Opterating temperatur (℃)

-5~+75

Temperatur vid förvaring (℃)

-40~85

Paketet dimension (mm)

L100 x W80 x H10

L142 x W102 x H14.5

Specifikationer kan ändras utan förvarning.

Ovanstående specifikation är för enhet utan kontakt.

Information om beställning

CWDM

X

XX

X

XX

X

X

XX

Kanal avstånd

Antal kanaler

Konfiguration

1 kanal

Fiber typ

Fiberlängd

Utcheckning Connector

C = CWDM rutnät

04 = 4 kanal

08 = 8 kanal

16 = 16 kanal

18 = 18 kanal

N = N kanal

M = Mux

D = Demux

O = OADM

27 = 1270nm

……

47 = 1470nm

49 = 1490nm

……

61 = 1610nm

SS = särskilda

1 = bare fiber

2 = 900um loose tube

3 = 2mmCable

4 = 3mmCable

1 = 1 m

2 = 2 m

S = ange

0 = ingen

1 = FC/APC

2 = FC/PC

3 = SC/APC

4 = SC/PC

5 = ST

6 = LC

S = ange

Hävstångseffekt på bred erfarenhet och kompetens, är SOPO välkänd som en av de största tillverkarna av mini-cwdm-mux-demux GBIC-1470nm/1490nm/1510nm/1530nm/1550nm/1570nm/1590nm/1610nm-modul för sin höga kvalitet och lågt pris produkter och utmärkt service. Observera att gratis att köpa billiga produkter tillverkade i Kina från vår fabrik.

Hot Tags: Mini-cwdm-mux-demux GBIC-1470nm/1490nm/1510nm/1530nm/1550nm/1570nm/1590nm/1610nm modul tillverkare, fabriken, gjort i Kina, kvalitet, lågt pris, Billigt
Relaterade produkter
Kontakta oss
SOPO Optical Communication Co., Ltd

Adress: JinDiDa Industry Zone, Langkou Industry Pak, Dalang Street, Longhua New District, Shenzhen, Kina

Telefon: +86-755-23124132

Fax: 86-755-23774378

E-post: sales1@sopo.net.cn

SOPO Optical Communication Co., Ltd
foottop