Mini-polarization-okänslig-optisk-isolator dual optisk-Isolator krets Circulaor Isolator Opto styrelsen modul

Mini-polarization-okänslig-optisk-isolator dual optisk-Isolator krets Circulaor Isolator Opto styrelsen modul

Mini polarisering okänsliga optiska Isolator funktioner 1. Hög isolering 2. Låg inkopplingsförlust 3. Hög avkastning förlust 4. Låg polarisering känslighet

Function

MiniPolarizationInsensitiveOpticalIsolator

Funktioner

1. HighIsolation

2. LowInsertionLoss

3. HighReturnLoss

4. LowPolarizationSensitivity

5. miniSize

Applikationer

1. FiberopticAmplifiers

2. CATVFiberopticLinks

3. FiberopticSystemsTesting

4. FiberopticLANSystems

5. telekommunikation

PerformanceSpecifications

(Standard) SingleStage

Parametern

PGrade

A

OperatingWavelength(nm)

1310,1480, 1550orcustomer

TypicalIsolation(dB)

40

39

Isolation(min.)(dB)

≧30

≧28

InsertionLoss(Typ.)(dB)

≦0.4

≦0.5

InsertionLoss(Max.) (dB)

≦0.6

≦0.7

ReturnLoss(In/Out)(dB)

≧55/55

≧55/55

PolarizationDependentLoss(dB)

≦0.1

≦0.15

PMD(PS)

0.25(0.05availableuponrequest)

Bandbredd

±15

OperatingTemperature(℃)

-10 ~ + 75

StorageTemperature(℃)

-40 ~ 85

FiberType

CorningSMF-28

FiberLength(Min.)

1metereachend

PackageDimension(mm)

Φ3.0x25

PowerHandling(mW)

300

(Standard) DualStage

Parametern

PGrade

A

OperatingWavelength(nm)

1310,1480, 1550orcustomer

TypicalIsolation(dB)

56

56

Isolation(min.)(dB)

≧42

≧40

InsertionLoss(Typ.)(dB)

≦0.5

≦0.6

InsertionLoss(Max.) (dB)

≦0.6

≦0.7

ReturnLoss(In/Out)(dB)

≧55/55

≧55/55

PolarizationDependentLoss(dB)

≦0.1

≦0.15

PMD(PS)

0.05

Bandbredd

±30

OperatingTemperature(℃)

-10 ~ + 75

StorageTemperature(℃)

-40 ~ 85

FiberType

CorningSMF-28

FiberLength(Min.)

1metereachend

PackageDimension(mm)

Φ3.0x25

PowerHandling(mW)

300

1.At23℃overbandwidth

2.Notincludeconnector,spliceandfiber-endFresnellosses.

3.IncludingPDL,operatingwavelengthrange,-5℃to + 75℃.

OrderingInformation

XX

XX

X

X

X

X

XX

IsolatorType

Våglängd

Grade

PigtailStyle

FiberLength

Paketet

I / OutConnector

ÄR = Singlestage

13 = 1310nm

14 = 1480nm

15 = 1550nm

P = Premium

A = a

1 = BareFiber

2 = 900umjacket

1 = 1.0 m

2 = 1,5 m

3 = 2.0 m

4 = CustomLength

C = bförebild

0 = ingen

1 = FC/APC

2 = FC/PC

3 = SC/APC

4 = SC/PC

5 = ST

6 = LC



Hävstångseffekt på bred erfarenhet och kompetens, är SOPO välkänd som en av de största tillverkarna av mini-polarization-okänslig-optisk-isolator dubbla opto isolator krets circulaor isolator opto styrelsen modul för sin höga kvalitet och lågt pris produkter och utmärkt service. Observera att gratis att köpa billiga produkter tillverkade i Kina från vår fabrik.

Hot Tags: Mini-polarization-okänslig-optisk-isolator dubbla opto isolator krets circulaor isolator opto styrelsen modul tillverkare, fabriken, tillverkade i Kina, kvalitet, lågt pris, Billigt
Relaterade produkter
Kontakta oss
SOPO Optical Communication Co., Ltd

Adress: JinDiDa Industry Zone, Langkou Industry Pak, Dalang Street, Longhua New District, Shenzhen, Kina

Telefon: +86-755-23124132

Fax: 86-755-23774378

E-post: sales1@sopo.net.cn

SOPO Optical Communication Co., Ltd
foottop